psali o nás v TL

ZAKONČENÍ VOLEJBALOVÉ SEZÓNY

V sobotu 8. dubna 2017 na domácí palubovce pořádaly ženy poslední kolo Okresního přeboru. Naše oba týmy si chtěly udržet dosavadní postavení v tabulce. Pořadatelky šly za celkovým vítězstvím v OP už od prvního zápasu, kdy si lehce poradily s Čerčany 2:0 na sety. Překážkou jim nebyly ani týnecké kadetky, které zkušenějším parťačkám podlehly rovněž 0:2. Na naše ženy si nepřišly ani hráčky z Kácova, které rovněž odešly s porážkou 0:2. Jediný, kdo dokázal na Týnec A vyzrát, byly až Kunice, které dokázaly zvítězit v tie-breaku. To ovšem našim ženám nemohlo pokazit radost z celkového vítězství v soutěži.

            Kadetky si přes zmiňovanou prohru s Týncem A nevedly rovněž špatně. V úvodním duelu napodobily naše áčko a porazily Čerčany také 2:0. V zápase s Kácovem měly po celou dobu převahu a po zásluze zvítězily 2:0, čímž si zajistily příčku těsně pod stupni vítězů. Tu poté ještě potvrdily získaným bodem v utkání s Kunicemi, které tak obraly o možnost posunout se v konečné tabulce před druhý Benešov.

 

Výsledky 6. kola OP žen v Týnci:

Týnec A – Čerčany 2:0 (50:24), Týnec A – Kunice 1:2 (61:60), Týnec A – Kácov 2:0 (50:18), Týnec A – Týnec B 2:0 (50:27), Týnec B – Čerčany 2:0 (50:41), Týnec B – Kácov 2:0 (50:31), Týnec B – Kunice 1:2 (43:58)

 

Konečné pořadí OP žen:

1. Týnec A 54 b, 2. KK Benešov 41 b, 3. Kunice 40 b, 4. Týnec B 25, 5. Kácov 14 b, 6. Čerčany 5 b

 

Závěrečné kolo mělo na pořadu v sobotu 22. dubna 2017 i naše žactvo. To si „udělalo“ výlet do Kácova, kde hájilo stříbrnou příčku v průběžné tabulce. V úvodu zvládlo tiebreakovou bitvu s Postupicemi a připsalo si důležité dva body. S Kunicemi to poté tak slavné nebylo a po prohře 0:2 nám zhasl poslední plamínek naděje na celkové vítězství v soutěži. Náladu jsme si alespoň spravili s domácím Kácovem, se kterým jsme sehráli vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro naše barvy. Poté jsme mohli oslavit stříbrnou příčku, kterou jsme dokázali udržet před třetími Postupicemi.

                                                              

Výsledky 5. kola OP žactva v Kácově:

Týnec – Postupice 2:1 (63:61), Týnec – Kunice 0:2 (39:50), Týnec – Kácov 2:0 (51:45)

                                     

Konečné pořadí OP žactva:

1. Kunice 32 b, 2. VK Týnec nad Sázavou 26 b, 3. Postupice 18 b, 4. Kácov 13 b, 5. Říčany 1 b

 

Druhou květnovou sobotu přijaly pozvání na multifunkční hřiště v areálu základní školy týmy z Čerčan, Kunic a benešovského gymnázia. Tuto trojku pak doplnilo z našeho oddílu družstvo kadetek a žactva. Na dvou kurtech jsme uspořádali turnaj každý s každým na dva vítězné sety. O vítězi pak rozhodovala celková tabulka. Nejlépe si na turnaji vedly naše kadetky, které s dvěma zaváháními s Kunicemi a Gymnáziem Benešov si došly pro celkové vítězství bez jediné prohry. Jen díky horšímu vzájemnému zápasu s našimi děvčaty utekl celkový triumf „černému koni turnaje“ Benešovu. Třetí příčku nakonec získaly Kunice, které dokázaly uhájit bronzové medaile před Čerčany. Naše žactvo sbíralo na turnaji zejména zkušenosti, které pak úspěšně zúročují v Okresním přeboru. Nicméně na starší ročníky nenašlo správný recept, a tak se spokojilo s pátým místem.

Turnaj dětí jsme si všichni náležitě užili a už teď se těšíme na čtvrtý ročník. Na závěr bychom rádi poděkovali zejména městu Týnec nad Sázavou a firmě Eltodo za finanční podporu tohoto turnaje.


Celkové pořadí turnaje dětí:

1. Týnecké kadetky

2. Gymnázium Benešov

3. TJ Kunice

4. TJ Čerčany

 

5. Týnecké žactvo

Velikonoční turnaj ve Zbořeném Kostelci

Již podruhé se nám letos koncem dubna podařilo uspořádat v kostelecké tělocvičně volejbalový turnaj smíšených družstev. Přestože jsme pozvali několik týmů z blízkého i dalekého okolí, turnaje se nakonec zúčastnily jen dva týmy z Týnce. Společně s dalšími dvěma družstvy, které jsme postavili pro domácí turnaj my ze Zbořeného Kostelce, to vypadalo hned od začátku na zajímavé bitvy.

Stejně jako na všechny turnaje, které jsme absolvovali v rámci Okresního poháru, jsme nic neponechali náhodě a vytvořili dvě vyrovnaná družstva. Již tradičně jsme se pojmenovali Králíci a Bejčci. Podobnou strategií však měli hráči z Týnce, a tak nebyl jasný favorit.

Hráli jsme systémem každý s každým na dva vítězné sety, tiebreak do 15 bodů. Velkou motivací byl putovní pohár z dílny nejstaršího dosud hrajícího volejbalisty Pepíka Hromase, který obhajovalo domácí družstvo Králíků. Na palubovce se odehrálo celkem 6 utkání, během kterých si mnoho z nás sáhlo na fyzické nebo psychické dno. Každý z nás se ze sebe snažil dostat svůj nejlepší výkon. Celý turnaj byl velmi vyrovnaný, což dokazuje i fakt, že až do posledního zápasu nebylo jasné, kdo si turnajový vavřín odnese. Teprve po poslední smeči bylo vše jasné.

Z výhry se mohl radovat domácí tým Králíků, který si v mírně pozměněné sestavě znovu s velikou radostí naplnil putovní pohár šampaňským. Potvrdilo se nám tak, že obhájit vítězství je těžší než vyhrát poprvé.

Během celého turnaje jsme ale hledali i možného kandidáta pro zvláštní titul „největšího prasete“, tzn. někoho, komu se podaří dát nejvíc prasátek o síť. Hned od prvních výměn byla největší favoritkou Valča Pešanová, mladá naděje týneckého volejbalu. Protože se nikomu nepodařilo její výkon překonat, odnesla si hlavní cenu, tedy háčkované prasátko.

Velký dík patří všem zúčastněným volejbalistkám, volejbalistům i všem, kteří jakkoliv pomohli při organizaci. Poděkování posíláme také do Hostince U Holubů, kde na nás čekalo opět skvělé pohoštění.

Konečná tabulka:

1.      Králíci (Zbořený Kostelec) ….6 b

2.      VK Týnec nad Sázavou 2 …..5 b

3.      VK Týnec nad Sázavou 1 …..4 b

4.      Bejčci (Zbořený Kostelec) ….3 b

 


                                                                                                         Nadšenci z Kostelce

VOLEJBALOVÉ JARO 2017

Týden před jarními prázdninami, v sobotu 25. března, se dočkaly třetího kola Okresního přeboru žactva naše děti. Připadlo na nás pořadatelství, a tak jsme v týnecké tělocvičně přivítali Postupice, Říčany a Kunice. V zahajovacím zápase jsme změřili síly s Postupicemi. Po vyrovnané úvodní sadě, z nás spadla nervozita a začali jsme Postupice postupně přehrávat. Odměnou nám byla nejen vyhraná druhá sada, ale i zvládnutý tiebreak, po kterém jsme si připsali důležité dva body do tabulky. Ve druhém klání jsme nastoupili proti Kunicím. Hosté moc odpor nekladli a my se po dvou hladkých setech mohli radovat z druhé výhry, tentokrát za tři body. V posledním duelu proti Říčanům jsme dobře rozehraný turnaj dovedli do zdárného konce, čímž jsme se vyhoupli do průběžného vedení v tabulce.
             Ve čtvrtém kole měl náš tým volno, a tak udržet vedení se budeme snažit na posledním turnaji v sobotu 22. dubna v Kácově. 

                                                              

Výsledky 3. OP žactva v Týnci:

Týnec – Postupice 2:1 (61:44), Týnec – Kunice 2:0 (50:20), Týnec – Říčany 2:0 (50:33)

                                     

Pořadí po 3. kole OP žactva:

1. VK Týnec nad Sázavou 21 b, 2. Kunice 14 b, 3. Postupice 12 b, 4. Kácov 6 b, 5. Říčany 1 b

 

Další kolo měly na pořadu dne i naše dva týmy v Okresním přeboru žen. V sobotu 18. března se ujaly pořadatelství kadetky. V úvodním zápase se utkaly s Kunicemi, kterým byly překvapivě rovnocenným soupeřem a dokázaly z duelu vytěžit jeden bod do celkové tabulky za těsnou prohru v tiebreaku. Dílčí úspěch byl na našich volejbalových nadějích znát i v následujícím klání proti Benešovu. Ten si s našimi kadetkami moc nevěděl rady a byl rád za vítězství alespoň v jednom setu. Po výhře nad Benešovem zvládly s přehledem týnecká děvčata i mač s vrstevnicemi z Čerčan. V posledním duelu ovšem nestačila na zkušenější hráčky našeho klubu, které v celém turnaji nenašly přemožitelky, i když v utkání s Benešovem si musely ženy z Týnce A výhru zasloužit až ve vyrovnaném tiebreaku. Vítězstvím v tomto turnaji Týnec A zvýšil naděje na obhajobu loňského Přeborníka Okresu.

Závěrečné kolo uspořádaly týnecké ženy v sobotu 8. dubna 2017 v rovněž naší tělocvičně. Turnaj se uskutečnil až po uzavírce Týneckých listů, a tak výsledky vám rádi přineseme společně s výsledky z OP žactva v dalším vydání.  

 

Výsledky 5. OP žen v Týnci:

Týnec A – Čerčany 2:0 (50:25), Týnec A – Kunice 2:0 (52:48), Týnec A – KK Benešov 2:1 (60:54), Týnec A – Týnec B 2:0 (50:19), Týnec B – Čerčany 2:0 (50:29), Týnec B – KK Benešov 2:1 (57:60), Týnec B – Kunice 1:2 (56:67)

 

Pořadí po 5. kole OP Týnci:

 

1. Týnec A 44 b, 2. KK Benešov 41 b, 3. Kunice 30 b, 4. Týnec B 18, 5. Kácov 14 b, 6. Čerčany 3 b

Volejbalová zima 2016-2017

První prosincová sobota byla opět ve znamení Okresního přeboru žen. Dostaveníčko jsme si dali tentokrát v Kunicích, kam ovšem necestovaly ženy z našeho áčka, které měly tentokrát volno. A tak týnecké barvy hájily kadetky z béčka. V prvním zápase jsme narazili na rozehrané Čerčany a nebyl to pro nás jednoduchý zápas. Po prohraném úvodním setu, už to nevypadalo s námi moc dobře ani ve druhém, nicméně jsme vyhráli těsnou koncovku 25:23 a v následném tiebreaku jsme si vzít vítězství již nenechali.
            Poté jsme nastupovali proti lídrovi soutěže KK Benešov. Ten nám moc šancí na úspěch nedal a zaslouženě zvítězil 2:0 na sety. Podobné to bylo i v duelu s domácími Kunicemi. V tomto zápase měl rovněž více ze hry protivník a celkem snadno zvítězil 2:0.

V závěrečném utkání jsme nastupovali proti Kácovu. Po dvou prohrách jsme se semkli a holky se snažily bojovat jedna za druhou. Hra se nám začala více dařit a body postupně naskakovaly. Oba sety se nám podařilo zvládnout na jedničku a odměnou nám byly důležité tři body do průběžné tabulky.

                                                              

Výsledky 3. OP žen v Kunicích:

Týnec B – KK Benešov 0:2 (23:50), Týnec B – Čerčany 2:1 (54:55),  Kácov – Týnec B 0:2 (32:50), Týnec B – Kunice 0:2 (25:50)

                                     

Okresní přebor pokračoval i v novém roce 2017 a to v sobotu 28. ledna turnajem v Kácově. Tohoto turnaje se zúčastnila obě týnecká družstva. Našemu áčku se vedlo velmi dobře a bez ztráty setu si poradilo se všemi zúčastněnými týmy. Kadetky z béčka měly vlažný začátek turnaje, kdy nejprve v derby prohrály s týneckými ženami a pak i následně s domácím Kácovem. Chuť si ovšem poté trochu nečekaně spravily proti Benešovu, který dokázaly porazit v tiebreaku 15:7. Povzbuzené výhrou šly naše kadetky do zápasu s Kunicemi s velkým elánem. První klání zvládly velmi dobře a ujaly se vedení 1:0 na sety. Poté však hráčky Kunic převzaly větší iniciativitu a začaly naše holky přehrávat. Odměnou jim byla výhra v tiebreaku. Nicméně i my jsme byly pro nás s plusovým bodem nadmíru spokojeni.

Na další kolo si počkáme do 18. března 2017, kdy v týnecké tělocvičně pořádá turnaj naše béčko. Všichni doufáme, že se nám bude dařit aspoň tak jako na těchto turnajích. Zároveň budeme moc rádi, když naše barvy přijdete povzbudit.

 

Výsledky 4. OP žen v Kácově:

Týnec A – Kácov 2:0 (50:40), Týnec A – Kunice 2:0 (50:32), Týnec A – KK Benešov 2:0 (50:26), Týnec A – Týnec B 2:0 (50:32), Týnec B – Kácov 0:2 (21:50), Týnec B – KK Benešov 2:1 (63:53), Týnec B – Kunice 1:2 (50:60)

 

Pořadí po 4. kole OP žen:

1. KK Benešov 36 b, 2. Týnec A 33 b, 3. Kunice 22 b, 4. Kácov 14, 5. Týnec B 12 b, 6. Čerčany 3 b

 

Svého začátku mistrovské sezóny se dočkaly i děti v Okresním přeboru žactva. V sobotu 26. listopadu 2016 vyrazily na první turnaj do Kunic, kde změřily síly v zahajovacím zápase proti Kácovu. Vstup do turnaje to byl velmi povedený a po výhře 2:0 se už těšily na souboj s domácími Kunicemi. Ty moc šancí našim dětem nedaly a celkem bez problémů vyhrály hladce 2:0 na sety. V posledním našem duelu jsme nastoupili proti nováčkovi soutěže Říčanům. V tomto zápase jsme zúročili nabrané zkušenosti z minulé sezóny a přesvědčivě vyhráli oba dva sety, čímž jsme si zajistili průběžné druhé místo v soutěži.
            Druhé kolo proběhlo v sobotu 25. února 2017 na naší palubovce. Výsledky vám rádi přineseme v dalším vydání Týneckých listů.

 

Výsledky 1. OP žactva v Kunicích:

Týnec – Kácov 2:0 (50:33), Týnec – Kunice 0:2 (26:50), Týnec – Říčany 2:0 (50:14)

 

Pořadí po 1. kole OP žactva:

 

1. Kunice 9 b, 2. Týnec 6 b, 3. Kácov 3 b, 4. Postupice 0, 5. Říčany 0 b

Vánoční turnaj v Týnci nad Sázavou 2016

Jako zpestření na závěr kalendářního roku 2016 uspořádaly ženy z VK Týnec nad Sázavou v sobotu 26. listopadu v týnecké tělocvičně dvacátý ročník Vánočního turnaje smíšených družstev. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy, které hrály systémem každý s každým na dva vítězné sety do 25- ti bodů, tie-break do 15- ti bodů. O vítězi poté rozhodovala celková tabulka.

            Po loňském triumfu našich dvou týmů, jsme byli moc zvědaví, zda se nám umístění podaří obhájit, i když nám bylo jasné, že lehké to zrovna nebude. A také, že nebylo.

            Úvod obstaral náš tým Bejčci, který vyzval Havrany z Týnce. První set proběhl dle našich představ, ale ve druhém už soupeř začal řádně „klovat“, a tak jsme si výhru museli vybojovat až ve třetí sadě. To náš druhý tým šel na týnecké hostitele a rovněž s ním neměl lehké pořízení. Přesto po úvodních zápasech se na našem kontě objevily první body do tabulky.

            Do druhého klání šli Bejčci proti Týnci. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný a o vítězi rozhodovala samotná koncovka. V té měli více štěstí domácí a ujali se vedení 1:0 na sety. Bejčkům ovšem vyšlo druhé měření sil, takže si střihli jejich oblíbenou zkrácenou hru. I v té to nakonec dopadlo k naší spokojenosti. Králíčci nastoupili proti Havranům a po dost vyrovnaném prvním setu, kdy dokázali vydolovat těsnou výhru 27:25, se druhá sada nesla v daleko klidnějším duchu a naše barvy se mohly zaslouženě radovat z výhry 2:0 na sety.

            Po „předehrávce finále“ mezi domácími a Havrany, jsme si v posledním utkání turnaje střihli reprízu loňského finále. Boj to byl napínavý a dost dramatický až do samotné koncovky. Bejčci dodrželi tradici a přinutili Králíčky si s nimi zahrát jejich oblíbený tie- break. V něm byli o pouhé dva bodíky lepší Králíčci, kteří tak Bejčkům oplatili loňskou porážku a mohli se radovat z celkového vítězství na turnaji.

            Na závěr bychom chtěli poděkovat organizátorkám za pozvání a pohodový průběh turnaje, který jsme si pořádně užili. Už teď se moc těšíme na další ročník. A kdyby to opět vyšlo do finále …

 Výsledky:

 Králíčci – Havrani   2:0 (25, 14)

Králičci – Bejčci      2:1 (-23, 22, 13)

Králíčci – Týnec      2:1 (-16, 17,11)

Havrani – Bejčci      1:2 (-16, 19, -3)

Havrani –  Týnec     0:2 (-21, -24)

Bejčci –  Týnec       0:2 (-23, 25, -11)


                                    Konečná tabulka:                                               

1.

Zbořený Kostelec- Králíčci

3

3

0

6:2

 

6

2.

Zbořený Kostelec - Bejčci

3

2

1

5:4

 

4

3.

Týnec nad Sázavou

3

1

2

4:4

 

2

4.

Týnec nad Sázavou - Havrani

3

0

3

2:6

 

0

Volejbalový podzim 2016

Začátkem října se rozjela v Benešově nová sezóna 2016/2017 v Okresním přeboru. V ženské kategorii se představily naše volejbalistky pod hlavičkou Týnec A, a sekundovaly jim kadetky z Týnce B.

Do zahajovacího utkání nastoupilo naše béčko proti domácímu KK. Na našich hráčkách byl znát respekt z ostřílenějšího protivníka, který měl vždy o trochu navíc ve dlouhých výměnách a po zásluze si připsal první vítězství. Nicméně pro naše kadetky to byla dobrá „příprava“ pro následující duel proti Čerčanům. Ty podlehly ve svém úvodním zápase našem áčku lehce 0:2 na sety. Úvodní sada týneckého béčka s Čerčany měla jednoznačný průběh, ve kterém dominovaly naše volejbalistky. Ve druhém setu ovšem nezachytily začátek a celý set dotahovaly nepříznivý stav. Ten se jim s trochou štěstí v samotném závěru podařilo otočit a tím pádem se radovaly kadetky z první výhry v novém ročníku. Týnec A čekal v druhém zápase Kácov, který pro týnecké barvy nepředstavoval nepřekonatelnou překážku. Poté už následovalo vzájemné týnecké derby. V něm se prokázaly zkušenosti áčka, které si pohlídalo úvodní set. Ve druhém klání béčko začalo lehce zlobit a do půlky sady se hrál vyrovnaný volejbal. Pak béčko znejistilo na příjmu a Týnec A si dokráčel pro třetí vítězství na turnaji. V posledních duelech oba týnecké týmy padly po bojích v tiebreacích a zejména nevyužité mečboly béčka mrzí ještě dnes.

 

Výsledky 1. OP žen v Benešově:
Týnec B – KK Benešov 0:2 (13:25, 9:25)
Týnec A– Čerčany 0:2 (25:9, 25:7)
Týnec B – Čerčany 2:0 (25:14, 25:23)
Kácov – Týnec A
0:2 (13:25, 16:25)
Týnec A – Týnec B
2:0 (25:7, 25:15)
Kácov – Týnec B
2:1 (25:19, 22:25, 19:17)
Týnec A – KK Benešov
1:2 (25:11, 16:25, 11:15)

 

Druhé kolo okresního přeboru v sobotu 22. října 2016 proběhlo bez účasti Týnce B, jenž měl v tomto kole pauzu. Týnec byl i tak dost vidět a to zásluhou áčka, kterému se podařil vstup do turnaje výhrou nad domácími volejbalistkami 2:0. Poté ovšem naše ženy zaváhaly v úvodní sadě proti Kunicím, a tak o vítězství zabojovaly úspěšně až v tie-breaku. Na vítězné vlně vydržely i v souboji o průběžné první místo v tabulce proti KK Benešov.
            V dalším kole si střihnou pauzu tentokrát ženy z áčka a své umění na turnaji v Kunicích v sobotu
3. prosince 2016 budou mít šanci ukázat naše kadetky.

 

Výsledky 2. OP žen v Čerčanech:
Týnec A – Čerčany 2:0 (25:20, 25:20)
Týnec A – Kunice 2:1 (16:25, 25:15, 15:12)
Týnec A – KK Benešov
2:0 (25:13, 25:17)

 

Pořadí po 2. kole OP žen:

1. Týnec A 21 b, 2. KK Benešov 19 b, 3. Kácov 7 b, 4. Kunice 7, 5. Týnec B 4 b, 6. Čerčany 2 b

 

 Na svůj první mistrovský zápas vyrazily i naše nejmladší volejbalové naděje. Ty representovaly týnecké barvy v neděli 23. 10. 2016 na turnaji v Čerčanech v červeném a modrém minivolejbale. V červené kategorii se našemu týmu podařilo uspět z jedenácti zápasů ve čtyřech kláních, což nám vyneslo konečné deváté místo ze dvanácti účastníků.

V modré kategorii jsme byli trošku úspěšnější. V té jsme udělali dvě družstva. Béčko vydolovalo ze třinácti duelů čtyři výhry, díky nimž se vešlo těsně do první desítky ze čtrnácti účastníků. To áčku se dařilo nad očekávání dobře. Ze zmiňovaných třinácti porcí zápasů proplouvaly naše děvčata prvních jedenáct duelů bez zaváhání a v posledních dvou duelech proti kunickému a říčanskému áčku došly trošku síly a z výhry se radovaly soupeřky. Nicméně áčko mohlo hřát velmi pěkné druhé místo na turnaji.

 

Pořadí po 1. kole OP červený minivolejbal:
           
1. Čerčany B, 2. Říčany A, 3. Čerčany A, …, 9. Týnec

 

Pořadí po 1. kole OP modrý minivolejbal:
           
1. Kunice A, 2. Týnec A, 3. Divišov B, …, 10. Týnec B

 

 Rozpisy, výsledky z turnajů a další informace z volejbalového klubu naleznete na našich stránkách www.vktynec. cz

20. ročník - Memoriál Miroslava Kaliny

V sobotu 11. června 2016 se v areálu Sokolák uskutečnil jubilejní dvacátý ročník Memoriálu Miroslava Kaliny ve volejbale mužů. Do turnaje se přihlásilo pět týmů, které bojovaly systém každý s každým na dva vítězné sety. O celkovém vítězi poté rozhodovala konečná tabulka.
             V zahajovacím zápase jsme narazili na pozdějšího vítěze Prchlíky z Prahy. V dramatickém zápase jsme sice prohráli v prvním setu 18:25, ale ve druhé sadě jsme dokázali soupeře dostat pod tlak a oplatit výsledek stejnou mincí.
O vítězi rozhodla třetí zkrácená sada, ve které měli ve vyrovnané koncovce více štěstí hosté.
            Do druhého utkání jsme sice nevstupovali jako favoriti, ale úvod duelu s Benešovem se nám nad míru povedl. Dařit se nám přestalo ovšem ve druhém setu, kdy jsme vypadli z rytmu a marně se snažili držet krok s lepšícím se Benešovem. O vítězi tedy opět rozhodoval tiebreak, kde jsme po slibném začátku nezachytili nástup benešovských volejbalistů, kteří si dobrou hrou došli pro zaslouženou odměnu v podobě vítězství. Tato výhra měla pro Benešov o to větší cenu, protože v konečném zúčtování jim zajistila stříbrnou příčku před našimi barvami.
             Třetí duel byl už podle našich představ, i když vytoužené vítězství za tři body nám pražský tým Těžko říct nedal zrovna zadarmo. Opět se hrálo vyrovnané utkání až do samotné koncovky v obou sadách, ve kterých měly více štěstí naše barvy.
             V našem závěrečném utkání jsme proti Vlašimi ke stříbrné příčce na turnaji potřebovali vyhrát a zároveň, doufat že Benešov zaváhá rovněž v duelu s vlašimskými volejbalisty. První podmínka nám vyšla dokonale, nicméně Benešov vyhrál rovněž 2:0 a na nás tím zbyla bronzová příčka na turnaji.
            Přesto jsme si turnaj v  prosluněném létě náležitě užili a už teď se těšíme na další ročník.


Výsledky:


Týnec – Prchlíci                         1:2 (18:25, 25:19, 12:15)
Týnec – Benešov                       1:2 (25:19, 13:25, 10:15)
Týnec – Těžko Říct                    2:0 (25:17, 25:14)
Týnec – Vlašim                           2:0 (25:19, 25:21)
Prchlíci – Benešov                     2:0 (25:22, 28:26)
Prchlíci – Těžko říct                   2:0 (25:14, 26:24)
Prchlíci – Vlašim                        2:0 (25:21, 25:12)
Benešov – Těžko říct                  2:0 (25:13, 25:13)
Benešov– Vlašim                       2:0 (25:16, 25:18)
Těžko říct – Vlašim                    2:0 (25:22, 25:22)


     Sestava Týnce:
Blokaři:         Jarda Kuchta, Libor Prokeš
Nahrávači:   Pavka Zdražil, Marek Vávra
Smečaři:        Honza Kyselka, Michal Kuchta

V turnaji se představili i další kmenový hráči našeho klubu:
Celková tabulka:
1.   Prchlíci (Praha)                  4  4  0    8:1   11 b
2.   TJ Sokol Benešov               4  3  1    6:3     8 b
3.   VK Týnec nad Sázavou     4  2  2   6:5      8 b
4.   Těžko říct (Praha)               4 1 1 2   2:6    3 b
5.   TJ Sokol Vlašim                   4 1 1 2   0:8    0 b


   Naďa Zámečníková a Martin Soukeník (Těžko říct) a Mirek Kalina, Martin Prokeš (Vlašim)
                    FRY_5021.jpg  
                         Velké poděkování patří městu Týnec nad Sázavou za finanční podporu tohoto turnaje.

Začátek nové volejbalové sezóny 2016-2017

        V letošním létě jsme na našem beachvolejbalovém hřišti pořádali další ročník Memoriálu Marty Žampachové. Tentokrát jsme si dali dostaveníčko v sobotu 20. srpna 2016 hodinku po poledni. Turnaje se zúčastnilo šest dvojic, které hrály systémem každým s každým na jeden set do patnácti bodů. Oživením turnaje byla účast našich kadetek Niny Pešanové s Áďou Zámečníkovou, které na svém prvním turnaji v plážovém volejbale leckterou dvojici značně proháněly. Po celý turnaj se hrál vyrovnaný volejbal, plný zajímavých výměn a dobrých zákroků, jak na síti, tak v poli.

Nejlépe se vedlo Marušce Šlesingerové s Pepou Semrádem, kteří nenašli za celý turnaj přemožitele a po zásluze se radovali z celkového vítězství.
            Naše výkony jsme poté zhodnotili u táboráku, kde jsme si pochutnali na opečené odměně.

 

 

  Celkové pořadí turnaje:

1.   Maruška Šlesingerová a Pepa Semrád

2.   Jarka Weisheitelová a Naďa Zámečníková

3.   Danča Znamenáčková a Jarda Kuchta

4.   Martina Hadačová a Kamča Pešanová

5.   Hanka Bartlová a Markéta Kalinová

6.   Áďa Znamenáčková a Nina Pešanová


Začátkem října se rozjede nová sezóna 2016/2017 v Okresním přeboru. V ženské kategorii se představí naše volejbalistky pod hlavičkou Týnec A, a sekundovat jim budou kadetky z Týnce B.

Svou soutěž začnou v neděli 16. 10. 2016 v benešovské Jiráskovce i mixy v kategorii 4+2. Konkurenci jim bude dělat mimo jiné i tým Zbořeného Kostelce.

Zahálet na podzim nebude ani naše žactvo, které bude svádět volejbalové bitvy na turnajích okresního přeboru od 26. 11. 2016 v Kunicích.

Pozadu nezůstanou ani naše nejmladší volejbalové naděje. Pro ty jsme přihlásily do Okresního přeboru prozatím jedno družstvo do červené kategorie minivolejbalu a dvě družstva do modrého minivolejbalu. Zápolení v minivolejbalu začíná turnajem v Čerčanech v sobotu 23. 10. 2016.
Držet palce našemu klubu můžete v letošním roce na těchto turnajích:

 Okresní přebor žen:

1.10.   v Benešově

22.10. v Kunicích (pauza Týnec B)

3.12.   v Čerčanech (pauza Týnec A)

28.1.   v Kácově

18.3.   v Týnci nad Sázavou (pořadatel Týnec B)

8.4.     v Týnci nad Sázavou (pořadatel Týnec A)


Okresní přebor mixů:

15.10.  v Postupicích

16.10.  v Benešově

19.11.  v Postupicích a v Týnci nad Sázavou

21.1.    v Postupicích a v Čerčanech

25.3.    ve Zbořeném Kostelci a v Čerčanech


 Okresní přebor žactva:

26.11.  v Kunicích

17.12.  v Postupicích

25.2.    v Týnci nad Sázavou

1.4.      v Říčanech

22.4.    v Kácově

  

Okresní přebor v minivolejbalu v červené a modré kategorii na turnajích v Čerčanech:

 23. 10., 27. 11., 19. 3., 21. 5.

 

  Veškeré turnaje začínají v 9 hodin zahajovacím zápasem. 

Volejbalové turnaje dětí - jaro 2016

Na druhou květnovou sobotu jsme naplánovali druhý ročník týneckého turnaje v šestkovém volejbale dětí. Organizaci turnaje si poprvé vyzkoušely kadetky z našeho oddílu a vedly si na jedničku. Na multifunkčním hřišti v areálu ZŠ Týnec nad Sázavou se sešlo nakonec pět družstev z Týnce, Čerčan a Kunic, která hrála systémem každý s každým na dva vítězné sety.

            V úvodních zápasech se představila obě týnecká družstva. Áčko nastoupilo proti Čerčanům B a byli jsme moc zvědaví, jak zúročí nabrané zkušenosti z okresního přeboru žen.  Béčko zároveň hrálo s dobře známými z okresního přeboru žactva - s Kunicemi. Náš zkušenější tým do turnaje vstoupil ve velkém stylu a čerčanskému béčku povolil v celém zápase pouze dvanáct bodů. Týnecké béčko už tak úspěšné nebylo a Kunicím podlehlo ve dvou setech.

            Ve druhých zápasech na sebe narazili áčka i béčka Čerčan a Týnce. Zatímco duel ostřílenějších hráček vyzněl pro týnecké barvy, tak ve druhé mači se radovali z výhry čerčanští.

            Ve třetích kláních se odehrálo týnecké derby. Obě dvě sady měly podobný průběh se šťastnějším koncem pro kadetky z áčka.

            Závěrečné kolo bylo ve znamení bojů o konečné umístění. Béčko po slibném začátku nezvládlo boj o čtvrtou příčku s Čerčany A a podlehlo hladce dva nula na sety. Děvčata z áčka k vytouženým zlatým medailím překonala poslední překážku v podobě Kunic a po výhře 2:0 zaslouženě zvedla nad hlavu vítězný pohár.

            Na závěr bychom rádi poděkovali všem zúčastněným týmům za předvedenou hru, kadetkám za skvělou organizaci a zvláštní poděkování patří městu Týnec nad Sázavou za finanční výpomoc na tento turnaj.

 

 

Výsledky našich družstev na turnaji v Týnci:

Týnec A – Čerčany B 2:0 (50:12), Týnec B – Kunice 0:2 (23:50), Týnec A – Čerčany A 2:0 (50:33), Týnec B – Čerčany B 0:2 (29:50), Týnec A – Týnec B 2:0 (50:27), Týnec A – Kunice 2:0 (50:39), Týnec B – Čerčany A 0:2 (22:50)

 

Konečné pořadí týneckého turnaje:

1. Týnec A 12 b, 2. Čerčany B 9 b, 3. Čerčany A 6 b, 4. Kunice 3 b, 5. Týnec B 0 b

 

            Své premiéry na turnaji se dočkala i děvčata Kačka Marvanová, Evča Žilková a Verča Nováková z naší nejmladší základny, jež začaly s volejbalem v září loňského roku. V sobotu 28. května 2016 vyrazily sbírat první zkušenosti na turnaj do Kunic, kde místní Sokol pořádal mj. turnaj v růžovém minivolejbale.

Vstup do turnaje se našim volejbalovým nadějím povedl nad očekávání dobře a s domácím týmem dokázaly uhrát slibnou remisu 1:1 na sety. V dalších zápase s béčkem Kunic, už tolik štěstíčka neměly a ve vyrovnaném utkání podlehly až v samotné koncovce obou setů.  V posledním klání s pozdějším vítězem turnaje Kralupy nad Vltavou tahala naše děvčata celé utkání za kratší konec a nakonec snadno podlehla ve dvou sadách.

Nicméně děvčatům se na turnaji moc líbilo a všichni věříme, že na dalších turnajích to třeba i cinkne.

 

Naše výsledky na turnaji v Kunicích:

Týnec – Kunice A 1:1 (34:48), Týnec – Kunice B 0:2 (42:52), Týnec – Kralupy nad Vltavou 0:2 (25:50)

 

Konečné pořadí turnaje v Kunicích:

 

1. Kralupy nad Vltavou 9 b, 2. Kunice A 5 b, 3. Kunice B 3 b, 4. Týnec 1 b

Město Týnec nad Sázavou

Sponzor Eltodo

Minivolejbal

Český volejbalový svaz

TOPlist