Ženy

Ženy

 V Týnci nad Sázavou má velkou tradici i ženský volejbal. V roce 1976 přicházejí Emílie Svitáková, Dagmar Urbanová a Marta Žampachová s nápadem založit volejbalový oddíl. Do svých řad přibírají Danu Kreminovou, Marii Vycpálkovou, Věru Mičíkovou a další hráčky.

 V roce 1978 už prvně hrají okresní přebor. V této době se hráčky pravidelně zúčastňují všech okresních soutěží a turnajů.

 Největší rozmach však zažívá ženský volejbal až v letech 1999-2002, kdy ženy hrají stejně jako muži Krajský přebor II. třídy. V těchto letech Marta Žampachová aktivně pracuje s mládeží a vychovává nejednoho volejbalistu či volejbalistku. Avšak odchodem některých hráček se náš kádr natolik zúžil, že jsme v roce 2002 nuceny KP II. opustit.

 Od roku 2003 hrají ženy okresní přebor, který v letech 2006-2007 bez jediné porážky vyhrály.

 Za 30. let existence se v našem oddíle vystřídalo mnoho hráček. Nutno vyzvednout Emílii Svitákovou, která je jednou ze zakladatelek oddílu a do dnešní doby stále aktivní hráčkou.

 Rády bychom tímto rovněž vzpomenuly naší dlouholetou kapitánku a kamarádku Martu Žampachovou, která však k lítosti nás všech opustila naše řady navždy.

 

ČLENKY:

 Hanka Bártlová-smečařka

 Martina Hadačová-blokařka

 Radka Havránková-smečařka

 Markéta Kalinová-smečařka

 Péťa Kotoučová-blokařka

 Vendula Kožíšková-smečařka

 Eliška Kraftová-smečařka

 Kamila Pešanová-smečařka

 Péťa Šašková-blokařka 

 Maruška Šlesingerová-nahrávačka

 Jarka Weisheitelová-smečařka

 Naďa Zámečníková-nahrávačka

Danuše Znamenáčková-smečařka


 Momentálně trénujeme jednou týdně přes zimu v týnecké tělocvičně (středy od 20-22 hodin) a od května do konce září dvakrát týdně na antukovém hřišti U Mostu (pondělky a středy od 18-20 hodin).

Od sezóny 2013 - 2014 jsme obnovily účast v okresním přeboru žen. Kde jsme v naší obnovené premiéře dokázaly třikrát získat titul Přeborník okresu!!!

Během letních prázdnin pořádáme Memoriál Marty Žampachové a na konci listopadu pořádáme tradiční Vánoční turnaj v týnecké tělocvičně.

Město Týnec nad Sázavou

Sponzor Eltodo

Minivolejbal

Český volejbalový svaz

TOPlist